content top

Jakie nieruchomości najlepiej kupować?

Jakie nieruchomości najlepiej kupować?

Wybór nieruchomości do kupna oczywiście zależy od potrzeb. Od tego, w jakim celu chce się daną nieruchomość wykorzystywać. Jeśli chce się kupić nieruchomość do mieszkania, należy kupić dom lub mieszkanie, jeśli natomiast poszukuje się lokalu do prowadzenia firmy, powinno się nabyć lokal przystosowany do tego rodzaju działalności. To samo dotyczy wszystkich innych rodzajów nieruchomości. Potrzeb może być przecież bardzo wiele. Dlatego bardziej celowe wydaje się określenie, jaki powinien być stan tych nieruchomości. Otóż wydaje się, że lepiej jest kupować nieruchomości nowe, na rynku pierwotnym. Rynek wtórny, gdzie kupić można nieruchomości już wcześniej wykorzystywane, kryje w sobie o wiele więcej zagrożeń niż ten pierwotny. Zagrożenia te mogą być związane ze stanem danej nieruchomości, z jej ewentualnym zadłużeniem, nieprawidłowościami w księgach wieczystych, itp. Wszystkiego tego lepiej uniknąć, toteż jeśli tylko dana osoba może sobie na to pozwolić finansowo, powinna kupować nieruchomości nowe. I to bez względu na to, jakie ma być ich przeznaczenie.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Dom jednorodzinny czy mieszkanie w bloku?

Dom jednorodzinny czy mieszkanie w bloku?

Wybór pomiędzy domem jednorodzinnym a mieszkaniem w bloku stanowi jeden z najpoważniejszych problemów do rozstrzygnięcia, z jakim spotyka się każdy, kto przeprowadza się w nowe miejsce. Oczywiście jednoznaczna odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, zależy to od bardzo wielu zmiennych, przede wszystkim od upodobań konkretnej osoby czy rodziny, a także od jej zasobów finansowych. Dom jednorodzinny zwykle kosztuje znacznie więcej. Zakładając jednak, że daną rodzinę czy osobę stać zarówno na dom jak i na mieszkanie w bloku, odpowiedź na pytanie, co wybrać, jest nadal niełatwa. Należy wziąć pod uwagę, że dom zwykle ma działkę, którą trzeba się również zajmować, jeśli się ją posiada. W bloku nie ma tego rodzaju wyzwań. Natomiast działka często może być bardzo dużym udogodnieniem, można m. in. spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu. Mieszkania mają też zwykle mniejszy metraż, co może być mniej wygodne. Wszystko zależy od tego, do jakich standardów życia dana osoba jest przyzwyczajona. Te i inne kwestie należy wziąć pod uwagę, wybierając pomiędzy domem a mieszkaniem w bloku.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Nie mogę sprzedać nieruchomości

Nie mogę sprzedać nieruchomości

Osoby, które decydują się na sprzedaż swojej nieruchomości nierzadko mają z tym niemały kłopot. Z czego to wynika? Odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta i nie można jej zawrzeć tylko i wyłącznie w jednym zdaniu. Przede wszystkim niektóre ceny nieruchomości są naprawdę wysokie i klienci nie mają na tyle pieniędzy, aby sprostać oczekiwaniom właścicieli. Budownictwo to dziedzina, w którą trzeba włożyć dużo zaangażowania i pieniędzy, ale rzecz jasna każdy ma nadzieję, że uda mu się kupić nieruchomości najtaniej, jak się tylko da. Czasami jednak nie jest to możliwe. W końcu właściciele chcą z kolei otrzymać za swoje nieruchomości jak najwięcej pieniędzy. Jak łatwo zauważyć występują tutaj konflikt interesów. Innym kłopotem może być też mało atrakcyjna okolica. Jeśli architektura krajobrazu jest nie najwyższych lotów, to nawet najbardziej nowoczesne budownictwo nie pomoże. Wtedy właściciele danej posiadłości będą zmuszeni - chcąc nie chcąc - obniżyć cenę danej nieruchomości, bo w przeciwnym razie nie będzie jeszcze długo na nią żadnego kupca.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Kłopoty z firmą budowlaną

Kłopoty z firmą budowlaną

Rzadko spotyka się na swojej drodze osoby, które w swoim życiu nie miały nigdy kłopotów z wynajmowanymi przez siebie firmami. Firmy te zajmują się różnego rodzaju zadaniami. Jedne mają za zadanie odpowiednio wyremontować kilka nieruchomości. Inne zaś skupiają się na transporcie przy przeprowadzkach z jednego miasta do drugiego. Naprawdę firm jest bardzo dużo. Najgorzej jest wtedy, kiedy dana firma budowlana nie wywiązała się ze swojego zadania, a wykonanie danej nieruchomości nie zostało dobrze zrobione. Klienci często narzekają też, że teoretycznie budownictwo powinno być coraz wyższej jakości, a tak nie jest. Poza tym firmy budowlane powinny współpracować z jakimś architektem. Nie zawsze jednak to robią. To błąd, ponieważ architektura krajobrazu może mieć duże znaczenie dla całej nieruchomości. Co należy zrobić, kiedy dana firma nie wywiązała się z umowy? Można oczywiście na początek spróbować załatwić sprawę polubownie. Jeśli jednak takie wyjście nie wypali, to nie ma innego sposobu, jak tylko spotkanie się z drugą stroną w sądzie.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Umowa to rzecz święta

Umowa to rzecz święta

Budując własny dom zazwyczaj powierzasz wykonanie tego zadania firmie budowlanej. Na rynku znajduje się dużo firm, które ogłaszają się, że budownictwo nie stanowi dla nich żadnych tajemnic. Szefowie różnych firm twierdzą, że budowane przez nich nieruchomości każdego oczarują. Oczywiście nie zawsze tak jest. Jak to w życiu bywa mamy do czynienia z dobrymi fachowcami i bardzo kiepskimi. W związku z tym ważne jest, aby podpisać z każdą firmą budowlaną stosowną umowę. Wtedy będzie można respektować postanowienia w niej zawarte nawet na drodze sądowej - oczywiście jeśli zajedzie taka konieczność. Nikomu tego jednak nie życzymy. W końcu mało kto lubi włóczyć się po sądach. Często zaś rozprawy ciągną się latami. Czasami jednak nie ma wyjścia. Jeśli wybudowanie danej nieruchomości nie zostało skończone, choć w umowie było inaczej napisane, to zdecydowanie dana firma budowlana nie jest godna polecenia i trzeba z nią zrobić porządek na drodze sądowej. Nie można nie domagać się swoich praw i trzeba o nie walczyć.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Postaw na sprawdzone rozwiązania

Postaw na sprawdzone rozwiązania

Masz zamiar w końcu pójść na swoje i wybudować własny dom? To rewelacyjnie. Nie możesz jednak popełniać złych decyzji w całej tej realizacji tego właśnie zadania. Przez to Twój własny kąt może nie być bowiem taki, jaki będziesz sobie życzył. Postaw zatem na sprawdzone budownictwo wykonywane przez fachowców. Warto poszukać informacji o danej firmie w Internecie. Wtedy będzie o wiele łatwiej znaleźć robotników, którzy mają nie tylko wiedzę, ale też bardzo duże doświadczenie. Jeśli bowiem ktoś buduje już któryś dom z kolei, to powinien zrobić to naprawdę bardzo dobrze. Budowane przez nich nieruchomości powinny naprawdę kolokwialnie pisząc powalać na kolana. Wtedy każdy właściciel będzie w 100% usatysfakcjonowany i ukontentowany. Warto też skorzystać z pomocy architekta. Dla niego architektura wnętrz nie powinna mieć żadnych tajemnic. Dzięki temu wszystko będzie odpowiednio rozmieszczone i dopasowane. Samemu nie da się wybudować danej nieruchomości. Z pomocą sprawdzonych fachowców będzie to możliwe.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .
content top